Нестача кваліфікованих кадрів — величезна проблема для сучасної ІТ індустрії. При цьому, щоб найняти крутих спеціалістів, керівники компаній вимушені інвестувати величезні кошти в облаштування офісів, придбання технічного оснащення та адаптацію персоналу. Саме тому багато представників малого та середнього бізнесу, власники великих компаній усе частіше шукають талановитих співробітників для віддаленої роботи.

Якщо ви знайомі з ІТ галуззю, то напевне чули таке поняття як аутстафінг. Цей допис детально розповість про те, як знайти професійних виконавців, як працювати з ними, а також чим відрізняється найм віддаленого співробітника від створення ін-хауз команди.

Аутстафінг та Ін-хауз: Розбираємось у Термінології

Аутстафінг, аутсорсинг або штатна (ін-хауз) команда — який варіант співробітництва обрати? Сьогодні ІТ компанії використовують всі перераховані методи, проте вони кардинально відрізняються один від одного і важливо розуміти, що саме означає вибір кожної з моделей.

Співробітники які офіційно зараховані в штат та працюють під управлінням керівництва компанії, маючи в її офісі власні робочі місця, вважаються ін-хауз командою. В цій моделі зайнятості бізнес несе повну відповідальність за оплату праці та страхування своїх спеціалістів.

Великі корпорації проводять найм персоналу в штат, щоб на місці контролювати процес розробки своїх проектів. Наприклад, у Google є власні відділи по кожному з напрямків роботи — маркетинг, розробка, а також юридичний і консалтинговий відділи.

Аутстафінг (аутсорсинг) передбачає залучення компанії, яка зі свого боку надасть кваліфіковану команду для роботи над ключовими проектами і задачами бізнесу. На відміну від ін-хауз команди, всі витрати пов’язані з утриманням спеціалістів лягають на постачальника аутстафінгових послуг.

У той час як малі та середні підприємства розглядають аутстафінг лише як один з можливих способів залучення більш дешевої робочої сили, великі компанії вже давно використовують потенціал цієї бізнес-моделі. Наприклад, на корпорацію IBM працює більше 130,000 індійських співробітників, а в Microsoft приблизно 8,000 закордонних фахівців.

Аутстафінг vs Ін-хауз: Основні Відмінності

Щоб зрозуміти яка модель працевлаштування оптимально підійде для конкретного бізнесу варто розібратися у чому їх відмінності. У порівняльній таблиці наведено основні риси обох моделей, ознайомившись з якими можна прийняти необхідне рішення.

  ІН-ХАУЗ АУТСТАФІНГ
Витрати Заробітна плата (девелопер в США отримує в середньому $78,000/рік за даними PayScale)Оренда офісуКупівля оснащенняРекрутинг Заробітна плата (оплата праці девелопера зі Східної Європи $25,000/рік за даними PayScale)
Податки У розвинутих країнах податкова ставка на зарплату може сягати 20% і вище Податкові ставки в країнах що розвиваються значно нижчі
Тривалість співпраці Довгострокова Гнучка, добре підходить для короткострокових проектів
Підпорядкування Пряме — компанія повністю контролює і забезпечує робочий процес спеціаліста Опосередковане — компанія може контролювати робочий процес співробітника і оцінювати час, який він витрачає на виконання конкретних завдань
Ризики Високі — якщо проект зазнає краху потреба в ін-хауз команді зникає. При цьому витрати на рекрутинг та довгострокові інвестиції не окупаються Низькі — компанія може припинити співпрацю у будь-який момент, якщо це необхідно

7 Причин Обрати Аутстафінг для Свого Наступного Проекту

Аутстафінг — швидкий спосіб знайти кваліфікованих фахівців для будь-яких, у тому числі, складних проектів. Незалежно від того, відноситься ваша компанія до малого чи середнього бізнесу, або є великою корпорацією, існує як мінімум 7 причин замислитись над питанням аутстафінгу.

1. Гнучкий процес найму та адаптації

Побудова ін-хауз команди — багаторівневий процес. Для найму співробітників в штат необхідно залучити HR-спеціаліста, який складе текст для вакансії, перевірить отримані резюме і проведе співбесіду кандидатів. Крім цього, треба переконатись, що ваш оффер буде привабливим для спеціалістів рівня Senior. Ну і врешті решт, плинність кадрів — проблема, з якою доводиться жити більшості сучасних ІТ-компаній.

Аутстафінг потребує від керівництва компанії лище одного — знайти надійного підрядника. Все інше — найм, адаптація та питання утримання цінних кадрів — завдання підрядника.

Позбавляючи свій бізнес необхідності шукати співробітників керівник економить не тільки гроші (витрати на рекрутинг), але й час, що дозволяє зосередитись на вирішенні критичних для компанії питань.

2. Скорочення операційних витрат

Утримання команди в штаті не тільки відповідальне, але й досить затратне питання. Окрім забезпечення співробітників приміщенням доведеться придбати оснащення, ліцензію на ПО, не кажучи вже й про звичні офісні “плюшки”, такі як кава, печиво та інше. Навіть рахунки за комунальні послуги з приходом в компанію нового працівника зростають у декілька разів.

У випадку з аутстафінгом ні офісу, ні інших витрат пов’язаних з наймом та утриманням працівника не буде.

Зекономлені кошти можна інвестувати в інші важливі для розвитку компанії проекти — маркетингові кампанії, запуск нових продуктів і т.д.

3. Відсутність географічних обмежень

Територія пошуку ін-хауз співробітників обмежена областю, а ще частіше одним містом, в якому знаходиться офіс компанії.

Для моделі аутстафінгу місцерозташування не має ніякого значення, а кваліфікованих спеціалістів можна наймати по всьому світу, віддаючи перевагу досвіду, а не адресі реєстрації.

Також, ті компанії які надають перевагу аутстафінгу, майже не зазнають впливу кадрових війн — у порівнянні із тими, хто має ін-хауз команди.

4. Менше зобов’язань

Забезпечення постійною роботою десятків людей варто брати на себе лише у тому випадку, коли проект перспективний і може принести реальний прибуток. Коли мова йде про ризикований стартап краще не поспішати зі створенням ін-хауз команди. 

Аутсорсинг — простий і практично безризиковий спосіб перевірки життєздатності ідеї, так як навіть у випадку провалу, співпрацю зі спеціалістами можна просто припинити.

Найм співробітників до штату також потребує детального вивчення правових норм і нюансів оподаткування, які у випадку з аутстафінгом бере на себе компанія-підрядник.

5. Не потрібно витрачати час на навчання персоналу 

Аутстафінгові компанії надають доступ до кваліфікованих кадрів, тому потреба в навчанні співробітників фактично відпадає сама по собі. Керівник бізнесу сплачує лише за результати роботи, а всі зобов’язання з навчання персоналу та побудови команди бере на себе підрядник. Так, бізнес може приймати участь у навчанні своїх віддалених підлеглих, проте це не є його прямим обов’язком.

6. Звільняється час для вирішення ключових задач бізнесу

У випадку коли внутрішніх відділів надто багато, менеджмент компанії ризикує постійно займатись управлінням замість того, щоб зосередитись на якості послуг, продуктах і клієнтах.

Перекладаючи задачі з розробки і супроводу продукту на аутсорсинг, можна сконцентруватися на більш важливих питаннях, таких як просування компанії, залучення інвесторів, або розширення клієнтської бази.

7. Кадрова гнучкість

Найм або скорочення кадрів для менеджерів як кістка у горлі. У випадку з наймом доведеться залучати рекрутера і проводити купу співбесід. При звільненні співробітників виникають репутаційні ризики і погіршується настрій команди.

Аутстафінг дозволяє менеджеру діяти гнучко, а масштабування штату, як і його скорочення, відбувається цілком безболісно, так як питання найму і звільнення є прямим обов’язком підрядника.

Як Обрати Аутстафінг Компанію

Компаній, що надають послуги аутстафінгу, більш ніж достатньо по всьому світу. Не дивлячись на те, що ціни компаній-підрядників можуть відрізнятися, наступні поради є універсальними та мають допомогти підібрати найкращий варіант:

  • Встановіть чіткі критерії відбору. Спочатку варто визначитись, які аспекти для вас є найбільш важливими — місце розташування, досвід, робота з конкретним стеком технологій. Чітко уявляючи свого “ідеального підрядника”, знайти його буде набагато легше.
  • Розставте пріоритети. В залежності від потреб менеджер може обрати як компанію, що розташована найближче до його офісу, так і підрядника з найбільш кваліфікованими спеціалістами або у межах визначеного бюджету. 
  • Вивчіть портфоліо. Перш ніж домовлятися про послуги з підрядником, визначте, чи мають його спеціалісти досвід роботи зі схожими проектами, та яких при цьому було досягнуто результатів. Таким чином вам вдасться підібрати команду з достатніми знаннями у вашій сфері. 
  • Режим роботи і канали зв’язку. Перед підписанням договору важливо впевнитись, що ви розставили всі крапки над і: розумієте якими будуть канали зв’язку, як буде вестись комунікація, якою буде частота ітерацій, склад команди і т.д.

Висновок

Не дивлячись на ту ефективність, яку забезпечують ін-хауз команди, аутстафінг для пошуку кваліфікованих співробітників підходить набагато краще по багатьом аспектам, включаючи витрати, ступінь зобов’язань, доступ до технологій і т.д.

Успіх аутстафінгових проектів багато у чому залежить від репутації підрядника, з яким підписує контракт бізнес. Якщо ви шукаєте досвідчену аутсорсингову компанію — звертайтесь до TechCarrotHub

Ми допомогли більш ніж 200 IT-компаніям по всьому світу знайти крутих спеціалістів. Все що потрібно зробити для того, щоб вже завтра почати отримувати резюме від кращих кандидатів — заповнити заявку.

Зв’яжіться з нами — ми допоможемо знайти віддалених девелоперів, які реалізують саме ваш проект!

 

Залишити відповідь