Пошук надійних підрядників, так як і пошук мотивованих та якісних кадрів, все ще залишається одним з основних болей для багатьох ІТ компаній та стартапів. 

Перевірка компетенцій, налагодження робочих стосунків, комунікація — все це потребує часу та існує велика ймовірність того, що компанія витратить досить багато коштів, так і не отримавши бажаного результату.

Дійсно, ризики існують, проте це не привід відмовлятись від такого методу партнерства як аутсорсинг та аутстафінг. Якщо підійти до цього процесу виважено та послідовно, можна залучити на свій проект найкращих розробників.

У цьому дописі ми розглянемо основні кроки залучення надійної аутсорс команди на ваш проект та подивимося яких підводних каменів слід уникати при цьому.

Аутсорс — Біль Чи Інструмент?

Аутсорс безумовно, є дуже зручною стратегією роботи за своєю суттю. Проте, замість того, щоб стати ефективним робочим інструментом для компанії замовника, яка вирішила передати частину задач на підряд, таке партнерство може перетворитись на головний біль. Чому?

 • Слабкий project management. Аутсорсингова компанія може не мати кваліфікованих менеджерів для управління проектом. Інша проблема — часта зміна проджект менеджерів. Кожна нова людина потребує час, щоб зрозуміти суть та деталі вашого проекту, що врешті-решт негативно впливає на терміни його виконання. Все це призводить до непередбачених зсувів термінів здачі та збільшення часових (= грошових) витрат на виконання проекту.
 • Погане розуміння вимог/бізнес задач замовника. Аутсорс команда може не до кінця зрозуміти специфіку вашого проекту та бізнес вимог, тому не виключено, що результати роботи будуть відрізнятись від того, на що ви очікували.
 • Регулярний зрив строків. Команда може виконувати задачі одразу для декількох клієнтів, не приділяючи достатньої уваги кожному проекту окремо, і не виконуючи поставлені задачі в потрібні терміни.
 • Негнучкі умови співпраці. Потреби бізнесу можуть змінитись, з’являться нові ідеї та цілі. Проте якщо підрядник має достатньо жорсткі умови співпраці, замовник не буде мати змоги внести необхідні корективи під час розробки проекту.
 • Слабка комунікація. Відсутність якісного зворотного зв’язку, незручні інструменти та графік комунікації (або його повна відсутність), можуть стати причиною непорозумінь між замовником та підрядником. Це все призведе до того, що ані сам замовник, ані підрядник, не зможуть відповісти на питання на якому етапі розробки знаходиться проект саме зараз. 
 • Погане розуміння принципів конфіденційності та NDA. Якщо команда не працювала з проектами під Non Disclosure Agreement, вона просто може не розуміти до кінця усіх принципів конфіденційності. Тому не виключені ситуації, коли компанія замовник може знайти вихідний код свого продукту у відкритому доступі. 

5 Кроків Які Дозволять Знайти Надійного Партнера

Попри перелічені ризики знайти ідеальну — або майже ідеальну — аутсорсингову компанію цілком можливо, особливо якщо діяти покроково та за достатньо простим алгоритмом.

1. Виділіть декілька must have критеріїв за якими буде проходити відбір

Під час підбору ІТ партнера треба керуватися простими та вимірюваними критеріями. І краще, щоб таких критеріїв було декілька.

 • Бюджет. Шукайте розробників, які працюють саме у вашому ціновому сегменті. При цьому не варто обирати в якості партнерів тих, хто пропонує найнижчу ціну за свої послуги.
 • Експертиза в обраній (потрібній) галузі. Досвід роботи у певній галузі має стати одним з вирішальних факторів при виборі IT партнера. Якщо команда вже знайома з подібними до вашої задачами, вона зможе допомогти вам уникнути проблем під час розробки продукту.
 • Наявність та якість фідбеку попередніх клієнтів. Відгуки попередніх клієнтів допоможуть оцінити якість, швидкість та ефективність конкретної команди ще до початку співробітництва з нею. Звертайте також увагу на якість фідбеку — чим більше подробиць тим краще.
 • Реальне портфоліо у відкритому доступі. Професійні аутсорс команди розуміють, що якісне портфоліо продуктів допомагає отримувати клієнтів швидше. Проте звертайте увагу на унікальність робіт — деякі підрядники, наприклад, не соромляться видавати чужі результати за свої власні, тож не буде зайвим дізнатись більше про ті проекти з якими працювала команда.

2. Оберіть канали пошуку

За час існування аутсорс індустрії канали пошуку підрядників вже більш-менш сформувались, тому ви, скоріш за все, будете користуватись одним з цих способів:

 • Рекомендації. Поради партнерів, колег або ділової спільноти у вашій галузі є чи не найнадійнішим способом пошуку віддаленої команди. Проте зважайте на те, що “кожна монета має дві сторони”: компанія, яка ефективно спрацювала на сусідньому проекті може не підійти вашому бізнесу. Причини можуть бути різними — від стилю роботи до бюджету. Тому попередньо переконайтесь, що підрядник на 100% відповідає вашим очікуванням.
 • Google Search. Загу́глити сьогодні можна все, що завгодно, у тому числі й підрядників. Ви можете шукати команду по регіону або за експертизою у потрібній галузі (“Healthcare”).
 • Review-платформи. На таких платформах ви можете знайти відгуки клієнтів, портфоліо команд та побачити більш детальну інформацію щодо досвіду роботи та галузі у якій працює команда. Найбільш відомим представником такої платформи є Clutch.co.
 • IT хаби. Онлайн спільноти роблять аутсорсинг ІТ-послуг простішим та більш керованим. Тут можна відібрати фрілансерів за напрямком вашої діяльності та іншими специфічними запитами. Наприклад, на TechcarrotHUB сконцентровано більш ніж 3000 спеціалістів, які вже пройшли попередній відбір, щоб замовники були на 100% впевнені в компетенціях спеціалістів. Такі хаби як TechcarrotHUB забезпечують всебічну підтримку на всіх етапах співробітництва з підрядником.

3. Залучіть фахівців, які могли б оцінити технічні аспекти роботи підрядника

Самостійно оцінити якість роботи обраного підрядника з технічної точки зору не завжди можливо, тож рекомендуємо залучити до відбору компетентних фахівців. 

Це може бути хтось з ваших колег або партнерів.

Зазвичай при технічному оцінюванні звертають увагу на: 

 • Склад команди. Перевіряти слід склад команди, яка буде долучена до проєкту — чи є всі необхідні спеціалісти, чи не має одна людина дві або більше ролей, бо це прямо буде впливати на якість та ефективність реалізації проєкту.
 • Технологічний стек. Використання командою конкретних технологій, мов програмування, фреймворків, бібліотек — все це потрібно враховувати, щоб впевнитись, що експертиза команди задовольняє технічним потребам вашого проєкту.
 • Методології розробки софту. Оскільки існує безліч методологій розробки програмного забезпечення — від Waterfall до LD — треба переконатись, що аутсорс команда може працювати саме за такими вимогами, які потребує ваш проєкт. 
 • Якість коду. Це може бути як тестове завдання, так і приклад в портфоліо підрядника. Саме залучивши технічного фахівця ви можете оцінити якість коду команди, його логічність, простоту читання і т.д. 

4. Для інтерв’ю сформулюйте пулл з 10-15 питань

Інтерв’ю допомагає зрозуміти якість комунікації та менеджменту проєктів зі сторони підрядника. Щоб полегшити цю задачу пропонуємо список питань, які доцільно задавати потенційним партнерам:

 1. Чи маєте ви досвід роботи з проєктами з нашої галузі?
 2. Чи могли б ви надати контакти когось з ваших клієнтів у кого ми могли б отримати інформацію щодо досвіду роботи з вами?
 3. Що необхідно з нашого боку для початку роботи?
 4. У який термін ми можемо розпочати роботу над проєктом?
 5. Якими будуть терміни виконання нашого проєкту?
 6. Наскільки кінцева вартість проєкту буде/може відрізнятись від естімейтів?
 7. Хто буде залучений до роботи над проєктом?
 8. Яким буде план роботи та якою буде комунікація по проєкту?
 9. Що буде якщо щось піде не за планом? Якою буде стратегія роботи у цьому випадку?
 10. Чи можете ви привести приклади челленджів по проєктах з вашого досвіду та як їх було вирішено?

5. Зробіть вибір

Після того, як всі етапи пошукового квесту пройдено, можна робити вибір. Орієнтуйтесь, в першу чергу, на якість отриманих даних — чим краще підрядник розуміється на етапах та нюансах віддаленого партнерства, тим легше вам буде працювати разом.

Швидкий Спосіб Пошуку Надійних IT-партнерів

Пошук ІТ партнера вимагає уважності та ретельного відбору кандидатів, проте якщо ви знаєте на що звертати увагу, такий тип партнерства може допомогти знизити операційні витрати і залучити найкращих спеціалістів до роботи над проєктом. Якщо вам необхідно швидко підібрати кваліфіковану команду, TechcarrotHUB до ваших послуг.

TechcarrotHUB — велика IT спільнота, яка надасть вам можливість не просто підібрати професійних виконавців для реалізації проєкту, але й підтримувати з ними довгострокові відносини, навіть після завершення проєкту. 

Наш хаб дозволяє уникнути більшості можливих ризиків та проблем, які можуть виникнути з підрядниками на аутсорсі, та отримати якісні послуги. Протестуйте можливості TechcarrotHUB сьогодні, щоб вже завтра почати втілювати ваш проєкт у життя!

Залишити відповідь